Umřel Václav Havel

18. prosince 2011 v 13:25 | Ywen |  Nezařazené
Jako první bych chtěla poprosit všechny, kteří jak říkají mají plné zuby stále se opakujících zpráv, aby k tomuto článku nenechávali komentáře, protože nestojím o hloupé připomínky. Prostě chci jen vyjádřit názor na nadešlou situaci.
Tak už je to tady. Umřel i ten poslední, v koho jsem doufala. Nemoc ho dostala ve spaní.
Ať už byl pan Havel ve skutečnosti jakýkoli, na mě vždy působil suveréně, mile a čišel z něho respekt. Je ho veliká škoda, protože rozhodně měl světu ještě co říct. Prostě umřel někdo, ke komu jsem vzhlížela, kdo pro mě to byl poslední spravedlivý, taková jediná naděje, že je ještě někdo, kdo bojuje. A už i ten poslední rytíř dobojoval... Česká republika mu může být za spoustu věcí vděčná, byl to náš bojovník za práva a demokracii, která už v dnešní době prakticky ztratila svůj význam.
Seděla jsem v kuchyni a nepřítomě sledovala televizi. Najednou se dole na obrazovce objevil červený rámeček, který upoutal mou pozornost. Začala jím projíždět slova, kterým jsem ještě několik minut nemohla uvěřit. Zemřel. On opravdu zemřel! Ztratila jsem rovnováhu a spadla ze židle. Ležela jsem na zemi a pořád mi před očima běžela ta slova, jako by mě opustil někdo velmi blízký. Brečela jsem a nemohla se zvednout. Udělalo se mi špatně. Sama nevím, co se to se mnou dělo, ještě že jsem byla doma sama. Jestli bude mít veřejný pohřeb, chtěla bych na něj.
Zemřela osobnost, politik, dramatik a spisovatel je jeden ze symbolů pádu komunismu. Spolu s ním Česká republika ztratila autoritu. Zemřel Václav Havel.
PS: Do komentů mi prosím napište, co si o něm myslíte, jaký k němu máte vztah.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rodaw :-) Rodaw :-) | Web | 20. prosince 2011 v 21:22 | Reagovat

Je to hrozné, smutné.. po tom, co udělal, si zasloužil lepší věk ke smrti.. byl na smrt přece jenom stále ještě "mladý". Na druhou stranu to pro něho bylo možná částečné vysvobození. Nemoc je sakra velká potvora.
Byl statečný, cílevědomý a zároveň skromný člověk. Není jako dnešní politici - peníze, peníze, peníze. Byl daleko lepší než Klaus....

Možná tady s námi už fyzicky není, ale jeho myšlenky a "duch" tu bude navždy..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama