Týden pryč v Paříži :D

15. května 2011 v 14:55 | Ywen
Určitě vás zajímá, co jsem za ten týden, co jsem nepsala, dělala. Teď se něčeho chyťtě :D, splnil se mi totiž můj sen a jela jsem do Paříže! :). Ráda bych vám sem napsala úplně všechno den po dni, ale nevím, jestli si na všechno vůbec vzpomenu... Ale vezmeme to od úplného začátku..

Je pondělí přesně poledne a já stojím s kufrem a batohem nachystaná před školou a loučím se se svojí milovanou maminkou. Učitelka vykřikuje jména děcek ke kontrole pasů a kartiček pojišťoven a já koukám do oken všech tříd, co teď sedí s učí se. Všichni nasedáme do autobusu a po menších komplikacích, že jednomu se nelíbí u okna a tamta chtěla sedět s touhle, jsme konečně vyjeli. Cesta byla sice dlouhá, ale ani minutu jsme se nenudili. Seděla jsem vzadu, protože tam je největší sranda a vůbec mi nevadilo, že autobus tam nejvíc houpá. Na nějaké "je mi špatně" prostě nebyl ani čas, celou dobu nás bavili Pajka, Hany, Filip a Paťák :D. Jediné, co nás některé trochu vyděsilo byla prohlídka autobusu německou policií, zvlášť když jsme je porazili a Paťák si na kus papíru nakreslil českou vlajku, kterou dominantně mával za okýnkem. Policisté naštěstí nebyli zarytými fanoušky a nechali nás bez dalších průtahů odjet. Celý den završila nádherná chvíle, když po vyhraném zápase celý autobus začal zpívat českou hymnu.

Úterý začalo nádherným rozedněním asi o půl šesté, kterému jsme s Mery přihlíželi a nezkazila ho ani snídaně tak o osmé pořed Eiffelovou věží, kterou nám pracně nachystali naši úžasní řidiči. Vystoupali jsme až do druhého patra, což je asi 630 schodů a užívali si nádherný výhled. Za celý den jsme viděli spoustu věcí, třeba Invalidovnu, kde bydleli zranění vojáci, most Alexandra III, jenž jsme za celý výlet překročili asi milionkrát, Vítězný oblouk a Champs Elyseé, kde všechny naštvali tím, že jsem si nemohli nic koupit. Den završil příjezd na hotel kde byl pokoj velký asi jako krabička od sirek a to nepřeháním. Ve sprše se člověk nemohl otočit a v každém pokoji minimálně jedna věc nefungovala. Všem to bylo ale stejně jedno, protože všichni hned usnuli.

Ve středu Montemarter, královský palác a Versailles. Ty zahrady byly tak nádherný, tak strašně mě to dojalo... Okamžitě jsem si vzpomněla na Angeliku, Tři mušketýry, Hrbáče a na všechny ty filmy, který jsem tak milovala právě proto, že byly natáčený v té božské zahradě. Taky jsme byly v takovým městečku na ohromným prostranství, kde bylo asi šest domů a tam se vždycky uchylovala královna na nějakou dobu. S holkama jsme už začali jako že jedna je mlynářka, druhá to a třetí tamto, rozdělily jsme si práci a už jsme si pomalu najaly i nějakýho sexy zahradníka :D.

Ve čtvrtek jsme byly v Louvru, Latinské čtvrti, která na mě teda neudělala až zas takovej dojem, univerzita Sorbonna, Notre Dame a spoustu dalších věcí, například vyznačený základ Bastily, nebo důkaz jednoho kyvadla, že se země točí. Večer jsme se plavili po Seině, což bylo naprosto romantické. Eiffelovka svítila, v přístavu se začali slízat lidi, co tam každý den pařili a v jedenáct hodin začala Eiffy blikat jako jeden obří majestátní diamant. Pak jsem nasedli do autobusu a vyjeli směr domov.

Poslední den v pátek jsme na tři hodiny zastavili v Amberku, což jsou německé lázně, byly tam proudy teplé vody, venkovní a vnitřní část a jeden úžasný tobogán. Všichni jsme v něm jezdili jak utržení ze řetězu a já sem si tam narazila nohu, mám nateklé dva prsty a bolí to jak ani nechci říkat co. Ale nevadí mi to, za celou dobu jsem ani moc nespala, byla jsem unavená jako prase, na nohu jsem nedošlápla, ale ničeho nelituju. Ten zájezd byl úžasný a určitě jsem v Paříži nebyla naposledy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste už někdy v Paříži?

Ano a chtěla bych se tam ještě podívat 100% (5)
Ano ale už tam nechci 0% (0)
Ne 0% (0)

Komentáře

1 Hany Hany | 1. června 2011 v 21:20 | Reagovat

Hustýý ja sem tam napsanej :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama